Familieopstellingen – Inzicht, beweging, verbinding.
Soms loop je in het leven vast zonder precies te weten waarom. Familieopstellingen maken zichtbaar welke onderliggende dynamieken meespelen – vaak onbewuste, systemische invloeden uit je gezin van herkomst of je bredere familiegeschiedenis. Deze methode helpt je niet alleen te begrijpen wát je belemmert, maar vooral hoe je weer in beweging kunt komen.
In een opstelling:
Wordt de grotere dynamiek zichtbaar die verbonden is met je huidige vraag of uitdaging. Elementen die vaak buiten beeld blijven – zoals verstrikkingen, loyaliteiten of onderbroken verbindingen met anderen – worden via representanten tastbaar gemaakt.
Ontstaat er ruimte voor nieuwe keuzes. Door het erkennen van wat was en het loslaten van oude patronen, kan je stap voor stap een nieuwe richting inslaan, gedragen door je eigen kracht en in verbinding met de kracht die in je familiesysteem aanwezig is.
Komt de stroom van liefde en waarden opnieuw op gang. Wat vastzat, mag weer bewegen. Wat ontbrak, mag erkend worden. Zo ontstaat meer innerlijke rust, helderheid en verbinding – met jezelf én met anderen.
Tijdens de opstellingsavond houden we rekening met de draagkracht van ieder individu én van het systeem als geheel.
Familieopstellingen rusten op een rijk fundament van inzichten uit onder meer de systeemtherapie (Satir, Boszormenyi-Nagy), de transactionele analyse (Eric Berne), psychodrama (Moreno), het werk van Freud rond het bewuste en onbewuste, de morfogenetische velden van Sheldrake en het fenomenologische werk van Bert Hellinger.
Steeds gaat het om het zichtbaar maken van wat onder de oppervlakte speelt, met als doel: in verbinding met je verleden en met de dynamieken van je familie, je eigen weg gaan met bewuste keuzes voor de waarden die je in het leven wil neerzetten.
Als cliënt of als deelnemer ben je welkom om deze avond bij te wonen: de opstellingen gaan telkens door op de tweede vrijdag van de maand.
Data: 08 Aug / 12 Sept / 10 Okt / 14 Nov / 12 Dec
Aanvang: 18u30
Einde: 21u30 à 22u
Prijs: €75,- (kennismaking: €35,-)
![]() |
|
Carolina Oerlemans DI - NM - AV
|



